پیک سهند

محل تبلیغ شما

آگهی استخدام

www.peykesahand.com

مجموعه هلدينگ سهند براي تأمين نيروي بخشهاي ذيل از بين واجدين شرايط استخدام ميكند ‎١- تعدادي بازارياب خانم / اقا ، وارد و كاردان در امور انلاين ماركتينگ ( از كشورهاي ايران . تركيه ) ‎٢- تعدادي خانم / اقا ، وارد و كاردان در امور طراحي و گرافيك ( از كشورهاي ايران .تركيه ) ‎٣- تعدادي خانم و اقا ، بعنوان مترجم مسلط به زبانهاي انگليسي . عربي . فارسي از ( كشورهاي ايران . تركيه ) ‎از واجدين شرايط درخواست ميشود رزومه كاري ﺧﻮﺩ را حداكثر تا تاريخ ٤ ماه جون به ادرس Marketing.nta@yahoo.com ‎ارسال نمايند ‎واحد جذب نيروي هلدينگ سهند دفتر تركيه

آخرین شماره مجله

سوپر مارکت بابوری

آژانس هواپیمایی بهشت شرق

طراحی اپلیکیشن موبایل و وبسایت

www.thewebdesigns.net

20-8004-2222 44+

تبلیغات ویدیویی

ROUND WORLD PAGE

اخبار

آیینه تاریخی دوره‌ غزنویان و تیموریان در موزه ولایت غزنی

موزه فرهنگی غزنی به مناسبت معرفی این ولایت به عنوان مرکز فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳ میلادی ایجاد شده و آثار تاریخی که در آن به نمایش گذاشته شده تداعی کننده فرهنگ دوره‌های غزنویان و تیموریان است.

13950331000454_PhotoJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، موزه فرهنگی ولایت غزنی به مناسبت معرفی غزنی به عنوان مرکز فرهنگی جهان اسلام در سال 2013 میلادی ایجاد شده و آثار تاریخی که آن مربوط به دوره‌های غزنویان و تیموریان می‌باشد.

در این موزه ظرف‌های سفالین و مسی از دوره‌های غزنویان و تیموریان، مجسمه‌های سنگنی و کتاب‌های خطی موجود است.

غزنی از ولایات مرکزی افغانستان است که بیشترین آثار باستانی با پیشینه‌های تاریخی دور در این ولایت وجود دارد.

 

 

به باور شماری از از تاریخ نگاران، شهر غزنی عمر طولانی به درازای زمان دارد و این شهر در قرون مختلف بزرگ‌ترین تمدن‌ها را در بستر خود پرورانده است.

آثاری که در این موزه نگهداری می‌شوند، نموداری از دوره‌های طلایی مدنیت در ولایت غزنی است.

به گفته والی شهر غزنی، در این موزه نمونه‌های برخی از ادوات جنگی دوره غزنویان، ظروف سفالین،‌ سکه‌های آن دوره و علاوه بر این عکس‌های رهبران افغانستان و چندین قطعه عکس که رسم و رواج‌های شهروندان این شهر را نشان می‌دهد به نمایش گذشته شده است.

ایجاد موزه و جمع‌آوری آثار تاریخی و هنری ولایت غزنی، از برنامه‌های مقدماتی جشنواره سال 2013 این ولایت بوده است.

 

 

این موزه در ساختمان استانداری ولایت غزنی ایجاد شده و در آینده نزدیک به مکانی مناسب منتقل خواهد شد.

در حال حاضر بیش از هزار و 600 اثر باستانی مربوط به غزنی در موزه‌ ملی کابل نگهداری می‌شود که با ساخت تعمیر ساختمان جدید موزه غزنی، این آثار دوباره به غزنی انتقال می‌یابد.