جمعیت بیکار کشورهای اسلامی به ۷۳ میلیون نفر رسید

اخبار اقتصاد

جمعیت بیکار کشورهای اسلامی به ۷۳ میلیون نفر رسید

«بندر هاجر» رئیس بانک توسعه اسلامی گفت: به دلیل محدودیت شرایط استخدامی و نیز کمبود فرصت‌های اشتغال در میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، جمعیت بیکار آنها به ۷۳ میلیون نفر رسیده است.

همچنین رئیس بانک توسعه اسلامی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی خواست تا با تلاش یکدیگر به مقابله با فقر و بیکاری در میان جوانان بپردازند.

این در حالی است که سازمان همکاری اسلامی بعد از سازمان ملل بعنوان دومین نهاد بین دولتی در جهان با ۵۷ کشور عضو از ۴ قاره دنیا محسوب می‌شود و منافع مشترک این گروه در جهان اسلام بر روی حمایت و حفاظت از یکدیگر هدف‌گذاری شده است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-07-11 09:12:05Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

به گفته «هاجر» از ۱.۷۵ میلیارد جمعیت جوان جهان در حدود ۵۰۰ میلیون نفر یا ۲۸.۵ درصد آنها در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی زندگی می‌کنند.

رئیس بانک توسعه اسلامی پیشنهاد داد تا با بالا بردن نقش جوانان بویژه بوسیله توسعه برنامه‌های اجتماعی می‌توان فرصت‌هایی را برای توامند کردن اقتصاد کشورها ایجاد کرد؛ ضمن اینکه با افزایش کیفیت آموزش و به راه انداختن بنگاه‌های اقتصادی به ایدهای کارآفرینی جوانان کمک کرد.

وی تصریح کرد: با فاینانس بر روی بنگاه‌های اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ در کشورهای عضو همکاری اسلامی و بهبود فضای کسب و کار می‌توان به اشتغال‌زایی جوانان کمک قابل‌ توجهی کرد.

بر پایه این گزارش در اوایل سال جاری میلادی، اندونزی یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که بیشترین جمعیت مسلمان در جهان را هم دارد، کنفرانس وزرا را با دیگر اعضاء و محوریت همکاری در بخش نیروی انسانی برگزار کرده بود و پیشنهاد تاسیس گردهمایی تحقیقات بر روی مفهوم اسلام و آموزه‌ها در بخش نیروی انسانی را داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *