کاهش ارزش لیر ترکیه رکورد شکست

اخبار اقتصاد

کاهش ارزش لیر ترکیه رکورد شکست
رویترز اعلام کرد:کاهش ارزش لیر ترکیه رکورد زد و به قیمت 3.98 لیر در برابر یک دلار معامله شد.
خبرگزاری فارس به نقل از رویترط نوشت:

ارزش لیر از سپتامبر گذشته تاکنون 17 درصد کاهش یافته و این کاهش به دلیل نگرانی  سرمایه‌گذاران از انجام قراردادهای ترکیه با آمریکا و نیز استقلال بانک مرکزی این کشور رخ داده است.

13950426170648230831043

طی روزهای گذشته تنش‌های سیاسی بین آمریکا و ترکیه ایجاد شده و سرمایه‌گذاران را نگران کرده است که آیا روابط این دو کشور بهبود می‌یابد و قراردادهای بین دو کشور اجرایی می‌شود؟

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان اخیراً اعلام کرده است که به دلیل عدم مداخلات دولت در بانک مرکزی افزایش کاهش ارزش لیر و افزایش تورم در این کشور صورت گرفته است و همین مسئله باعث شده سرمایه‌گذاران بیشتر نگران استقلال بانک مرکزی این کشور باشند.

طی چند روز گذشته تورم در این کشور دوباره به 11 درصد برگشته است.

در این میان سرمایه‌گذاران خارجی هم نگرانی عمیق خود را درباره فشارهای سیاسی بر بانک مرکزی ترکیه اعلام کرده‌اند.

اردوغان که به دنبال این است تا نرخ بهره را در این کشور کاهش دهد تا بلکه سرمایه‌گذاری زیرساختی این کشور بیشتر شود هفته گذشته اعلام کرد: فقدان مداخله دولت در سیاست‌های بانک مرکزی باعث افزایش تورم شده است.

در این میان سرمایه‌گذاران نگرانند که عدم استقلال بانک مرکزی سرمایه‌گذاری‌های آنها را با خطر جدی مواجه کند.

ارزش لیر از سپتامبر گذشته تاکنون 17 درصد کاهش یافته و این کاهش به دلیل نگرانی  سرمایه‌گذاران از انجام قراردادهای ترکیه با آمریکا و نیز استقلال بانک مرکزی این کشور رخ داده است.ارزش لیر از سپتامبر گذشته تاکنون 17 درصد کاهش یافته و این کاهش به دلیل نگرانی  سرمایه‌گذاران از انجام قراردادهای ترکیه با آمریکا و نیز استقلال بانک مرکزی این کشور رخ داده است.ارزش لیر از سپتامبر گذشته تاکنون 17 درصد کاهش یافته و این کاهش به دلیل نگرانی  سرمایه‌گذاران از انجام قراردادهای ترکیه با آمریکا و نیز استقلال بانک مرکزی این کشور رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *